O projekte Cukrovar

Súčasťou územného plánu mesta Trnava je samostatný územný plán zóny Cukrovar (24,98 ha), ktorá sa nachádza v tesnom dotyku s historickým centrom. Cukrovar to nie sú iba ikonickí svedkovia priemyslovej architektúry, ktorých v budúcnosti čaká citlivá rekonštrukcia, ale aj ďalšie územie, kde územný plán počíta s bytovou výstavbou, ako aj polyfunkčným centrom s atraktívnymi prevádzkami.

Z celkovo 13 rezidenčných blokov momentálne spúšťame predaj úvodného rezidenčného bloku (B.01), ktorý v 4 bytových domoch ponúkne 119 bytov s modernými dispozíciami. Prvá etapa je však iba začiatkom niečoho omnoho väčšieho. Aktuálne finišujeme s urbanisticko-architektonickou súťažou celej zóny, ktorej výsledky spolu s vizualizáciami uverejníme už čoskoro.

Najlepšia adresa v meste

Štýlové
bývanie

Moderná minimalistická architektúra, nízkopodlažné bytové domy, veľkorysé riešenie dispozícií, dôraz na maximálne presvetlenie a odovzdanie v kvalitnom štandarde.

Zelené
riešenia

Energetická trieda A0 s minimálnou spotrebou energie, čiastočné zatrávnenie striech, decentrálna rekuperácia, ale aj predpríprava pre nabíjanie elektromobilov v garážach.

Odkladacie
priestory

V suteréne každého bytového domu sa nachádza komunitná miestnosť pre odkladanie bicyklov, ktorá umožňuje komfortne odložiť tieto nespratné, ale užitočné veci.

Elegantný
vnútroblok

Príjemná atmosféra vnútrobloku je dotvorená zeleňou, oddychovými plochami, štýlovým osvetlením, ako aj vodným prvkom, ktorý do spoločného priestoru prináša nové dimenzie.

Vyvýšené
predzáhradky

Ideálny variant pre ľudí, ktorí nechcú vlastný dom, ale napriek tomu chcú mať súkromnú zelenú oázu, kde môžu nielen posedieť pri káve, ale aj venovať sa svojej záhradke.

Občianska
vybavenosť

Nákupné centrum (City Park Trnava) je vzdialené iba 5 minút pešou chôdzou. Športoviská, kaviarničky, aquapark, pekáreň, historické centrum, školy aj škôlky bližšie, než by ste čakali.

Susedstvo
parku

Bývanie v susedstve parku Pri kalvárii, ktorý je zaslúžene jedným z najmagickejších miest Trnavy. V parku si môžete ráno nielen zacvičiť, ale aj zorganizovať víkendový piknik pod 200 ročnými lipami.

Dopravná
dostupnosť

Šikovné napojenie na viaceré mestské časti, severný obchvat, ako aj historické centrum. Využite rozvinutú sieť cyklochodníkov či parkujte pohodlne vo vlastnej podzemnej garáži.

Harmonogram
projektu 1. etapy

3Q 2020
územné rozhodnutie
2Q 2021
spustenie predaja
4Q 2021
stavebné povolenie
2Q 2022
začiatok výstavby
1Q 2023
hrubá stavba
2Q 2024
dokončenie výstavby

Často kladené otázky

Projekt sa bude realizovať postupne, nakoľko rezidenčná časť pozostáva celkovo z 13 blokov v severnej polovici zóny Cukrovar. Aktuálne realizujeme 1. rezidenčný blok (B.01) na pomedzí ulíc Cukrová a Pri Kalvárii, ktorého dokončenie plánujeme v 2. kvartáli 2024.

Parkovanie bude riešené primárne formou podzemných garážových státí, aby v okolí bytových domov bolo vizuálne čistejšie prostredie bez množstva áut. K bytu je kúpa parkovacieho státia povinná.

Bytové domy budú vyhotovené v momentálne najúspornejšej energetickej triede A0, ktorá je nielen prejavom zodpovednosti voči prostrediu, ale má vplyv aj na celkovú výšku každomesačných nákladov.

Všetky historické budovy vrátane ikonického komínu chceme zachovať. Budovy v budúcnosti prejdú citlivou rekonštrukciou, ktorá im vdýchne nový život. Ich presné využitie však bude známe neskôr.

Dopravná situácia bude riešená viacerými zmenami v okolí celej zóny Cukrovar. Všetky tieto zmeny prispejú k plynulejšej, ale aj jednoduchšej premávke v tejto lokalite. Súčasťou projektu budú aj nové cyklochodníky.

V rámci 1. rezidenčného bloku (B.01) budú obchodné priestory iba na prízemí bytového domu č. 3 (BD3) smerom do uličného parteru. Kaviarne, či reštaurácie však nepochybne vzniknú v južnej časti zóny Cukrovar, čím zároveň dôjde k rozšíreniu centra mesta.