29 minút vlakom do Bratislavy

Myslíte si, že Trnava je ďaleko od Bratislavy? Nič nie je vzdialenejšie od pravdy! Ak bývate v Dúbravke, tak električkou č.4 sa na Šafárikovo námestie dostanete za 24 minút. Ak bývate v Rači, tak električkou č.7 sa na Hlavnú stanicu dostane za 27 minút. Ak však bývate v Trnave, tak vlakom sa na Hlavnú stanicu dostanete v rannej špičke za 29 minút. Rozdiel je tým pádom prakticky minimálny! Prevezte sa ráno z Cukrovaru na bicykli popri hradbách k železničnej stanici, kde svoj bicykel zaparkujete v cykloveži a následne sa pohodlne presuňte za prácou do mesta na Dunaji.

Pulzujúce historické centrum

Prvé kráľovské mesto na Slovensku sa môže pochváliť pulzujúcim historickým centrom, ktoré za historickými hradbami v tieni chrámov poskytuje množstvo kultúrneho, športového, ako aj spoločenského vyžitia. Večerné sledovanie filmov v amfiteátri, kaviareň v jedinečných priestoroch miestnej synagógy, zaujímavé umelecké výstavy v Gálerii Jána Koniareka,návštevy pivničiek malokarpatských vinárov, ale aj množstvo pravidelných podujatí, akými je napríklad tradičný remeselný jarmok, to všetko Vás čaká v meste, ktoré sa nie nadarmo nazýva aj „malým slovenským Rímom“.

Slovenský líder v cyklodoprave

Chcete žiť v meste, ktoré je nepísaným lídrom v cyklodoprave na Slovensku? V Trnave má táto forma dopravy obzvlášť veľký potenciál, pretože mesto je nielen kompaktné, ale nachádza sa aj na rovine. V súčasnosti má Trnava 24 kilometrov existujúcich cyklotrás s tým, že na ďalších 17 kilometrov má vypracovanú už projektovú dokumentáciu. To znamená, že táto forma dopravy sa bude naďalej v najbližších rokoch intenzívne rozvíjať. Práve z Cukrovaru sa dokážete pomocou bicykla prepraviť pohodlne úplne všade už teraz, pretože sa nachádza na pomyselnej križovatke mestských cyklotrás.

30% nižšia cena voči Bratislave

Považujete ceny v Bratislave za neúnosné? Aj preto je bývanie v Trnave tou správnou voľbou pre tých, ktorí nechcú bývať niekde v satelite za mestom, ale chcú žiť v kultivovanom mestskom prostredí, ktoré svojím obyvateľom poskytuje všetky vymoženosti civilizácie – kultúru, vzdelanie, gastronómiu, športoviská a mnoho ďalšieho. Ceny novostavieb v Trnave sú v porovnaní s tými v Bratislave aj o 30% nižšie, čo obzvlášť v súčasnej situácii zdražovania hypoték znamená, že na kúpu bytu potrebujete nielen menej zdrojov, ale aj následné splátky sú tým pádom omnoho nižšie.

Dynamicky rozvíjajúce sa mesto

Hľadáte mesto s progresívnym duchom? Mesto Trnava je lídrom nielen v zelených projektoch, ale môže sa pochváliť najlepším finančným zdravím, ako aj najvyšším čerpaním eurofondov spomedzi všetkých krajských miest na Slovensku. Aj vďaka nim sa mesto mení prakticky pred očami, čo ilustruje množstvo revitalizovaných verejných priestorov, zvyšovanie kapacity školských zariadení, či rekonštrukcie historických domov. Pre obyvateľov zóny Cukrovar je nepochybne dôležitou obnova parku Pri kalvárii, ktorého budúcu podobu si môžete pozrieť aj na platforme planujmesto.trnava.sk.