V čom je Cukrovar „green“

Uvedomujeme si, aký citlivý prístup si vyžaduje také výnimočné miesto, akým je nepochybne areál Trnavského cukrovaru. Jednou z našich základných hodnôt je preto rešpekt k histórii tohto územia doplnený o dôraz na dlhodobú udržateľnosť aplikovaných riešení. Energetickou triedou A0, ako aj predprípravou pre nabíjanie elektromobilov, robíme z Cukrovaru koncept, ktorý od začiatku bude môcť hrdo nosiť punc zelených riešení. 

Energetická trieda A0

Všetky bytové domy staviame v energetickej triede A0 s minimálnou spotrebou energie. Dodržiavame aktuálnu vyhlášku pre rok 2021 a náš stavebný projekt, realizovaný podľa tejto prísnej normy, tak bude pravdepodobne jedným z prvých v Trnave. Hodnota nehnuteľnosti s certifikátom A0 je perspektívne vyššia v porovnaní s certifikátom A1. Okrem toho je bezprostredným benefitom nižšia spotreba energie, ergo nižšie prevádzkové náklady. 

Podpora elektromobility

Podporujeme trend elektromobility ako súčasti boja proti globálnemu otepľovaniu. Aj preto inštalujeme ku všetkým garážovým státiam predprípravu pre nabíjanie elektromobilov. Zvyšovanie podielu elektromobility je zakotvené v Európskej zelenej dohode, ktorú podporilo aj Slovensko. V budúcnosti preto možno predpokladať podstatne intenzívnejšie využívanie elektromobilov než je tomu v súčasnosti, čomu je prispôsobený už teraz dizajn našich garáží. Pracujeme s rešpektom k minulosti a s víziou budúcnosti.